ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
“Административни реформи и почитување на владеење на правото кон членство во ЕУ”
11:48, среда, 27 јуни 2018

На 27 јуни 2018год.(среда), Секретаријатот за европски прашања беше домаќин на францускиот експерт Николас Тензер, кој одржа предавање на тема Административни реформи и почитување на владеење на правото кон членство во ЕУ (“Administrative reforms and compliance with the rule of law towards the EU membership”) во рамки на дебатниот циклус “ЕУ разговори” (EU Talks) по кое следеше активна дискусија.


На денешното предавање свое воведно обраќање пред присутните претставници на Секретаријатот за европски прашања, ресорните министерства како и претставници од граѓанските организации имаше Државниот Секретар во Секретаријатот за европски прашања, Калинка Габер, а  дискусијата се фокусираше на клучните административни реформи и владеење на правото.

Сподели ја содржината!
Вести
ОСМАНИ: УСПЕШНОТО ПАРТНЕРСТВО ПОМЕЃУ АГЕНЦИИТЕ НА ОН И ВЛАДАТА ТРАЕ ПОВЕЌЕ ОД 20 ГОДИНИ
Се чисти локацијата наменета за пречистителна станица за отпадни води во Тетово
Османи: Северна Македонија и Турција остануваат стратешки партнери
ОСМАНИ: САД може да сметаат на Северна Македонија како на партнер на Балканот
ОСМАНИ И БЕЏЕТИ ПОТПИШАА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ПОМЕЃУ СЕП И УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ЈИЕ
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
2019 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.