ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
ЕУ институционална средба со Министерството за внатрешни работи
15:13, петок, 15 јули 2016

Активностите кои се преземаат за реализација на Итните реформски приоритети во областите во надлежност на Министерството за внатрешни работи, а кои се поврзани со процесот на европска интеграција, како и статусот на релевантните проекти финансирани преку Инструментот за претпристапна помош (ИПА) беа тема на денешниот трет по ред координативен работен состанок на заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања д-р Арбр Адеми и заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи г-дин Никола Попоски со Министерот за внатрешни работи г-дин Митко Чавков.

За време на состанокот соговорниците посебно се осврнаа на препораките за реформа на системот за следење на комуникации како и на активностите кои се преземаат за зајакнување на борбата против корупцијата и организираниот криминал.

Денешниот состанок е дел од циклусот, ЕУ институционални средби, чија цел е да се обезбеди дополнителна координација на реформите во процесот на европската интеграција. На овој состанок му претходеа состаноци со Министерството за информатичко општество и јавна администрација и Министерството за правда. 

Сподели ја содржината!
Новости
ГРАЃАНСКОТО ОПШТЕСТВО КЛУЧЕН ФАКТОР ВО ДЕМОКРАТСКИОТ РАЗВОЈ НА ЗЕМЈАТА
Се потпиша договорот за изградба на првите два километри на автопатот Скопје – Блаце
ОСМАНИ: ЗГОЛЕМЕНАТА БИЛАТЕРАЛНА ПОДДРШКА ОД СТРАНА НА НОРВЕШКА ПРЕТСТАВУВА ЗНАЧАЕН ИМПУЛС И ЗА НАПРЕДОК ВО ЕВРОПСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ
ОСМАНИ: ИЗБОРИТЕ ЌЕ ЈА ПОТВРДАТ ДЕМОКРАТСКАТА И ПОЛИТИЧКА ЗРЕЛОСТ НА ДРЖАВАВА
ОСМАНИ: РЕГИОНОТ ОЧЕКУВА МНОГУ ОД ХРВАТСКОТО ПРЕТСЕДАТЕЛСТВО СО ЕУ
   
Процес на преведување
Поважни документи
Бази на податоци
Општо
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Скрининг
Кампањи
Youth for EU
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.