ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Интервјуа
Интервју за КТВ
Менувањето член во Уставот е само форма, за мене суштински се името на државата, јазикот и државјанството
Интервју за Мкд.мк
Интервју за ЕРР ТВ - Естонија
Интервју за DW - Германија
Интервју за АЛСАТ-М
Интервју за АRTE - Journal - Франција
Интервју за ABC News - Албанија
Интервју за Грчка телевизија ANT1 News
Бујар Османи: Целта на Владата е сите да бидат дел од овој воз тргнат кон Брисел
Интервју нa заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи: Bloomberg 22.06.2017
Во продолжение линкот од интервјуто дадена за Bloomberg во Софиа:

Aдеми: Кризата ги закочи евроинтеграциите
Д-р Арбр Адеми, Заменик Претседател на Владата на Република Македонија задолжен за Европски прашања
Интервју: Радио Слободна Европа, 16.10.2016
Фатмир Бесими, заменик-претседател на Владата задолжен за евроинтеграции

Интервју со заменик-претседателот на Владата задолжен за евроинтеграции Фатмир Бесими Интервју: МИА, 11.03.2016

 

 

Бесими - Без политички договор може да ја изгубиме препораката

Д-р Фатмир Бесими, Заменик Претседател на Владата на Република Македонија задолжен за Европски прашања
Интервју: Радио Слободна Европа, 11.10.2015

Бесими: Важно е Македонија да го држи фокусот на евроатлантските интеграции

Д-р Фатмир Бесими, Заменик Претседател на Владата на Република Македонија задолжен за Европски прашања
Интервју: Глас на Америка, 04.02.2015

Фатмир Бесими, вицепремиер за евроинтеграции

Д-р Фатмир Бесими, Заменик Претседател на Владата на Република Македонија задолжен за Европски прашања
Интервју: МИА, 03.01.2015

 

страница: [ 1 ]  2 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2019 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.