ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Новости
Средба Бесими-Рикер: Евро-атлантската перспектива на Западен Балкан останува заеднички интерес на Република Македонија и Соединетите Американски Држави
Работна посета на ЗПВРМ д-р Фатмир Бесими на Република Ирска
Бесими оствари средба со Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа, г-дин Жан Клод Мињон
Германија со поддршка за eвроинтеграцијата на Македонија
Порака од официјален Париз: Унапредувањето на регионалната соработка и добрососедските односи се важни за натамошно приближување кон Унијата
ОБРАЌАЊЕ НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БЕСИМИ ПРЕД ЧЛЕНОВИТЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БЕСИМИ ДОБИ ПОТВРДА ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА ПОДДРШКАТА ЗА ЕВРОПСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
Промоција на интернетска платформа на поимникот на Европската Унија Евровок
Средба со Делегација на Комисијата за европски прашања на Парламентот на Естонија
Средба на Вицепремиерот Бесими со делегација од Министерство за Надворешни Работи на Швајцарија
Посета со ЕУ Амбасадорите на програма за обука финансирана од ЕУ, Штип
Отварање на конференцијата "Иднината на Медиумската регулатива во Македонија"
Потпишана Спогодбата за соработка меѓу Амбасадата на Франција и Секретаријатот за Европски Прашања
Заменик претседателот Бесими го отвори “Семинарот за пристапување во ЕУ”
Бесими на отварањето на конференцијата "Нaдвор од кризата: Разгледани ЕУ Економски и Социјални Политики "
Бесими на отварањето на конференцијата Нaдвор од кризата:
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58  [ 59 ]  60   61   62 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Новости
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Скрининг
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Повеќе-корисничка ИПА програма
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2020 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.