ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
Вицепремиерот Бесими на конференцијата “Speak Up!2” во Брисел, за Слободата на Изразување и Медиуми во Западниот Балкан и Турција
Брифинг на Заменик Претседателот Бесими со Амбасадорите на земјите членки на ЕУ, во пресрет на Состанокот на Европскиот Совет
Протоколарна средба на ЗПВРМ д-р Фатмир Бесими со Амбасадорот на Република Хрватска, Н.Е. Златко Крамарич
Средба Бесими-Рикер: Евро-атлантската перспектива на Западен Балкан останува заеднички интерес на Република Македонија и Соединетите Американски Држави
Работна посета на ЗПВРМ д-р Фатмир Бесими на Република Ирска
Бесими оствари средба со Претседателот на Парламентарното собрание на Советот на Европа, г-дин Жан Клод Мињон
Германија со поддршка за eвроинтеграцијата на Македонија
Порака од официјален Париз: Унапредувањето на регионалната соработка и добрососедските односи се важни за натамошно приближување кон Унијата
ОБРАЌАЊЕ НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БЕСИМИ ПРЕД ЧЛЕНОВИТЕ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БЕСИМИ ДОБИ ПОТВРДА ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА ПОДДРШКАТА ЗА ЕВРОПСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
Промоција на интернетска платформа на поимникот на Европската Унија Евровок
Средба со Делегација на Комисијата за европски прашања на Парламентот на Естонија
Средба на Вицепремиерот Бесими со делегација од Министерство за Надворешни Работи на Швајцарија
Посета со ЕУ Амбасадорите на програма за обука финансирана од ЕУ, Штип
Отварање на конференцијата "Иднината на Медиумската регулатива во Македонија"
Потпишана Спогодбата за соработка меѓу Амбасадата на Франција и Секретаријатот за Европски Прашања
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52  [ 53 ]  54   55   56 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Конкурси
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Скрининг
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2019 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.