ПОЧЕТНА | КОНТАКТ | МК | SQ | EN |
Вести
Вицепремиерот Бесими на отворање на проект финансиран од ЕУ
Вицепремиерот Бесими се сретна со Александра Кас Грање
11- ти Состанок на Комитетот за Стабилизација и Асоцијација помеѓу Република Македонија и Европска Унија
Средба на Бесими со новиот амбасадор на Велика Британија, Н.Е. Г-дин Чарлс Гарет
Средба на вицепремиерот Бесими со Даниелсон
Потпишување на Меморандум за Разбирање и започнување на програмата “Идни партнери во ЕУ”
Потпишување на Меморандум за Разбирање и започнување на програмата “Идни партнери во ЕУ”
Бесими на тркалезната маса на тема „Европската перспектива на Западен Балкан по изборите на Европскиот парламент”
Бесими домаќин на “ЕУ Појадок” по повод денот на Европа, 9 Мај
Европската интеграција важен приоритет за Република Македонија
Прес конференција за активностите за одбележување на Денот на Европа, 9 Мај 2014
„Претставена регулативата ИПА II (2014-2020) пред претставниците на државната администрација“
Република Македонија доби подршка од НР Кина во висина од 20 милиони јуани
Вицепремиерот Бесими оствари средба со Еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе
Средба на вицепремиерот Бесими со државниот потсекретар на Министерството за надворешни работи на Полска
Обраќање на Бесими на Отворениот ден на Евро-Атлантскиот совет на Македонија
страница:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41  [ 42 ]  43   44   45   46   47   48   49   50 
   
Процес на преведување
Општо
Поважни документи
Бази на податоци
Обука
Центар за Обука на СЕП
Стипендии
Соработки
Комуникација со јавноста
Испитување на јавното мислење ИРИ
Кампањи
Испитување на јавното мислење
ЛИСТА НА ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР
Конкурси за вработување
Документи
Бази на податоци
Слободен пристап до информации
Регистар на документи
Регистрација на проекти
Е-набавки
Вести
Публикации
За нас
Заменик Претседател на Влада за Европски Прашања
Државен Секретар
Државни Советници
Организација
Систем за управување со процесот на пристапување кон ЕУ
Проектни единици
Сектори
Кон преговори
Хронологија
Процес на пристапување кон ЕУ
Преговори
НПАА
Спогодба за стабилизација и асоцијација
Кампањи
ЕУ / ИПА Успешни Проекти
EU talks
EU in Macedonia
EU stars
Together for EU
Youth for EU
Проекти
Претпристапна поддршка
ИПА 2007 - 2013
ИПА 2014 - 2020
ИПА проекти
Друга странска помош
Програми на Унијата
ОРИО Програма
Твининг
2019 © Секретаријат за европски прашања
Сите права се задржани.